Leden 2009

Tutorial - Jak odstranit pozadí z obrázku?

23. ledna 2009 v 16:03 | Asheen |  Tutoriál - Jak na grafické programy
Jelikož jsem nemocná, pustila jsem se do výroby tutorialu, jak odstranit pozadí z obrázku (tak, aby byl průhledný) v programu PhotoFiltre.

Není textový, ale grafický, je dokonale můj a je na něj totální copyright ze strany Layforu. I pixelka, která se tam vyskytuje jako příklad, je moje.

Nebudu zbytečně kecat, odkaz je ZDE.

Enjoj it!!


Asheen

Jak a kde stáhnout GIMP

18. ledna 2009 v 13:46 | Asheen |  Tutoriál - Jak na grafické programy
Dnes se koukneme na to, jak si vůbec stáhnout GIMP, tedy grafický program velmi podobný photoshopu. Je zcela legální, vyvinutý linuxovými fanoušky a je velmi dobrý.

Liší se pouze v jemných rozdílech při používání, chybí zde funkce rozjasnění obrázku, to se však dá obejít brushy a šikovnýma rukama.

KDE STÁHNOUT:

Mám spolehlivě ověřenou adresu na stahuj (rovnou by se měl otevřít stahovací soubor, pokud chcete info, naleznete ho TADY) -> Stáhnout Gimp 2.6.4

Po stažení nainstalujte podle pokynů. Gimp je v češtině, takže nejsou žádné problémy s překladem, a pro grafiku je naprosto dostačující. Nezabere vám moc místa na disku, je to malý soubor:-) Nebude se tím pádem stahovat ani tak dlouho.

Snad bude dobře sloužit. Pokud budou jakékoli problémy, obracejte se na layfor team, nebo na www.gimp.cz což je oficiální stránka GIMPU.


Ať slouží.

Ash