Srpen 2010

Chester. Chester's mother. Chester.

31. srpna 2010 v 16:30 | K |  Avatary a ikonky
Pár jednoduchých avošov, keďže už sa mi ďalšie animované robiť nechceli a tých, čo sú sa potrebujem zbaviť. A áno, idem sa sakra pustiť do objednávok. Fakt ma to nebaví, hlavne v takomto počasí nie. Ju je miláčik, srdiečko. Aj ako africký villain.

xxx

Videli ste, čo sa u nás včera stalo? Hej, som strašne rada, že v tom meste budem žiť ďalších asi sto rokov. A čudujem sa, že sa mi doteraz nič nestalo. Tak pozor na to, hej? (Hou.)

Podpis K
Několik ikonek do komentářů, tak různě.

30. srpna 2010 v 21:52 | Leesh |  Avatary a ikonky
Tak jo, vyhrabala jsem tyhle čtyři zoufalce kdesi hluboko když jsem mazala přebytečné složky. Měly to být ikonky do komentářů. Mají bílé okraje, což tady není vidět, ale na tmavším pozadí budou obtahovat ty věci. Jsou to ikonky bez společného téma, navíc dost nepovedené. Nepřivlastňujte si to, ale tyhle malý hnusátka by bylo bláznovství vydávat za svoje. No nic, chystám pro vás volný lay, snad se povede. Mějte se.

by Leesh, layfor.blog.cz
by Leesh, layfor.blog.cz
by Leesh, layfor.blog.cz
bubble
ALEESHA

waiting for rising sun.

30. srpna 2010 v 21:33 | Nikki
Avoš
přišel mi mail, jestli bych neudělala jeden layout na zakázku. normálně to sice nedělám, vlastně vůbec, ale tentokrát sem kývla. rozhodně v tom ale nehodlám pokračovat, vůbec. hmpf, dělala jsem na něm asi.. 3 hoďky? 2krát sem si stačila vypnout photoshop (sedla jsem si na myš :D) - profík. byl pro tenhle blog, jehož majitelka se zaměřuje na výrobu doplňků z korálků. Jestli tam přijde nějaký ignorantský hňup, zmáčkne Print Screen, umaže název blogu a nastaví si to na svůj tak ho přetrhnu jak hada. a budu zlá, hodně zlá. to nastavování bylo zlo, blog zase děsně "spolupracoval", víteco. fakt-to-nezkoušejte.

jdu páchat harakiri, bye.
nikki - podpis


Kdo má odvahu na retro?

29. srpna 2010 v 20:35 | Leesh |  i-design
avatar do rubriky o interiérovém designu
Retro a Vintage jsou na blogu (a nejen blogu) poslední dobou dost populární. Má ale někdo odvahu zařídit si v tomto stylu pokoj? Jestli tu někdo takový je, mám tu pro něj krátký, inspirační článek. Ohledně retra nejsem zas taková odbornice, ale snad to někoho nakopne nebo se to alespoň bude líbit. Prosím vás, komentujte, protože my jinak nevíme, co si o tom myslíte a jak se máme či nemáme zlepšovat, takže chci vidět objektivní komentáře :) Máte-li zájem diskutovat o interiérech nebo si nechat osobně poradit, layfor je tu pro vás. Konkrétně k tomuto tématu se ptejte do komentářů, pokusím se vám co nejlépe poradit, ohledně cen, realizace a podobně.

avatar by Leesh, layfor.blog.cz
Začnu trochu jinak, z celkového pohledu, ze kterého bude všechno ostatní vycházet. Retro se vyznačuje "obnovením" starých kusů nábytku. Kroucené, zvláštní, sladěné barvy, puntíkované a pruhované jednoduché, nepřeplácané a přitom dekorativní. Dá se kombinovat s moderním elegantním nábytkem a vypadá to skvěle. Tmavé i světlé stěny s pruhovou aplikací vyzní tématicky. Stejně tak lze použít světlý i tmavý nábytek (nikdy ne spolu!) a všechno by mělo tvořit dojem idylky jako vystřižené z jiné doby. Nejlepší je největší stěnu vymalovat tmavě (nebo vymalovat tmavě všechny, vyhněte se černé) a do této barvy slaďte bytové doplňky a tmavost dřeva (světlé stěny - tmavší nábytek a naopak) s kontrasty to ale nepřežeňte. Můžete použít pruhované koberce a moderní lampové osvětlení. V e-obchodech speciálně zaměřených na retro a vintage najdete spoustu nábytku a bytových doplňků, takže můžete využít širokou škálu.

Scarlet Johanson blend

29. srpna 2010 v 19:26 | Strangeb |  Blendy
Tento blend je dělanej do jednej chall. Mám rád tento styl a taky si myslím, že se mi povedl. Navíc tyhlety shooty mám moc rád, protože to tam Scarlet moc sluší a dobře se z nich dělá grafika.
Nekopírovat!

Labyrint

28. srpna 2010 v 21:28 | Strangeb |  Ostatní věci
Na mym osobnim blogu strangeb.blog jsem si udělal nový design a jelikož se mi líbí, tak se chci s ním pochlubit i tady na layforu. Je pravda, že neni nijak extra výrazný a propracovaný (i když mi docela trvalo, než jsem nastavil ty klikačky), ale hlavně je to asi jediný layout, který jsem dělal s představou, podle které jsem se opravdu držel, a která se jako jedna z mála povedla. Je tam pár myšlenek, sice trapné a jednoduché, jako například přes bludiště dojtete ke kamarádům atd..ale tak co :-D No radši mě teď neřeště.. :-D
...

The Prince in Prague collection.

28. srpna 2010 v 21:15 | Nikki |  Blendy
tpipkoleksion
zas sem musela promazat zbytečný věci co mám v PC (nikdy si nepořizujte notebook jen se 60GB paměti, vim o čem mluvim) a narazila jsem na scany z photobooku TVXQ když byli tady v Praze. Ten photobook mám doma (ale tohle nejsou moje scany) a ty fotky tam jsou úplně skvělý, fakt, ten fotograf je machr. Rozhodla jsem se udělat 4 koláže právě s těma scanama. Podle mě se docela vyvedly, líbí se mi ta zrnitost těch fotek, všechny jsou mimochodem černobílý.
No, však se na to koukněte sami.
perex

Little Miss SUNSHINE PNG set

28. srpna 2010 v 15:28 | Strangeb |  stahuj jiné
Chtěl jsem udělat nějakej png set,ale nenapodalo mě co. Tak jsem nakonec udělal takovej malinkej z postavama z mého oblíbeného filmu Littl Miss SUNSHINE.  Trochu pochybuju, že to někdo použije, ale rozhodně by mi to udělalo radost.. :-)
...

Teorie grafiky pošesté - trendy web designu.

28. srpna 2010 v 15:05 | K |  Teorie grafiky
Avoš
Pekný deň želám, opäť sa raz ozývam ja. Už dlhšie som totiž chcela prispieť článkom, ktorý by sa týkal designu a trocha sa dotýkal aj veľmi rozšírenej témy kopírovania a kradnutia si nápadov. Reč dnes preto bude o trendoch vo webovej grafike, s veľmi poučným a dojemným záverom.
Týmto by som sa tiež chcela poďakovať webu Smashing Magazine, ktorý sa tejto téme, funkčnosti designu, venuje a z ktorého som článok prekladala a doplnila svojimi poznatkami a postrehmi. Pevne dúfam, že vám týchto pár riadkov pomôže trocha sa vyvinúť v smere blogových designov, pretože práve tieto často strácajú funkciu, pre akú boli robené. Takže si poďme ukázať ako na to komplexne a trendovo...

Pamätajte, že tento článok sa nechce do nikoho navážať, nemá kritizovať. Je názorom autora, ktorý sa v rámci svojich postrehov snaží poradiť vám, čitateľom. Viac nemusí čítať nikto, kto más pocit, že už poradiť nepotrebuje a o túto tému sa ďalej nezaujíma.

1. METAFORY REALITY
Za posledné roky sa tento štýl webov veľmi rozšíril, no často sa privádza až do krajnosti a stráca tak vtip a nápaditosť. Hovorím ho napodobňovaní reality vo web designe - využívaní real prvkov, často vektorov či prepracovaných .png, ktoré pomáhajú pri interakcii a ich prvotným cieľom je zaujať, získať si divákovu pozornosť a uviesť ho do "známeho", no vylepšeného sveta. Tieto prvky treba používať v medziach tak, aby nemiatli a nekomplikovali prístup k informáciám, ktoré sú dôležité - a popri výrazných designoch ostávajú často nepovšimnuté. Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko príkladov dobre využitej metafory...


Layout pro naruto-online

28. srpna 2010 v 11:34 | Asheen |  Ash - layouty na objednávku
Avatar
Mno. Nebudeme to protahovat. Layout pro naruto-online vznikl celkem rychle a dobře, což jsem ani nečekala a líbí se mi. A pokud s tím někdo má problém, je i líto :D.
Majiteli se líbí, mně se líbí, tady ho máte a musím s politováním podotknout, že jsem ho přenastavila z toho minulého, na kterém byl náhled. Co už.

Nenaděláte nic.


edit: vážně se mi líbí, že komentujete jen stylem "ty děláš layouty na objednávku?! A uděláš mi taky? ". Něco vám povím. Ne, nedělám, ne, neudělám, ano, všichni si layouty vyzvedávají. V životě se mi nestalo, že bych se s layoutem piplala a někdo si ho pak nevzal. A byla bych ráda, kdyby takovéto otázky už nepadaly. To, že občas udělám lay na objednávku kamarádosvi neznamená, že je dělám všem, kteří o to vyjádří zájem. Kapišto? A je mi vcelku jedno, jak moc arogantně to zní. Dnes nemám náladu.
Asheen, stará zlá čarodějnice.