Listopad 2010

Modelka Průšová nafotila kalendář. A tu fotomontáž dělal nějaký amatér.

30. listopadu 2010 v 19:02 | Asheen
Myslím, že na tohle ani není třeba slov :D. Pokud by to někdo uveřejnil na stránkách, nejspíš bych řekla, že je to dost dobré. Ale kalendář, co má být v prodeji a "tak strašně prestižní"? No nechtějte mě rozesmát. Být Průšovou, zeptám se ho, jestli to myslí vážně.

http://media.super.cz/060/170607-350x466-h9k71.jpg
zdroj novinky.cz


Asheen, stará zlá čarodějnice.

Diskuze: Grafické programy. Dar či prokletí?

30. listopadu 2010 v 17:36 | Asheen |  Diskuze
layfor.blog.cz
Někdo pracuje v PhotoFilteru, jiný v PhotoShopu, další v GIMPU či dokonce v InkScape nebo Zoneru. Který z programů se vám zdá nejlepší? Proč? Máte s nějakým programem potíže (prosím, nezmiňujte zde trial verzi PS), nebo naopak nějaký chcete vychválit? Umí toho nějaký víc, než jiné? A jaké problémy jste měli při přichodu na vyšší verze, nebo na jiný program? Máte nějaké tipy na tyto programy?

To vše uvítáme v komentářích níže.
Asheen, stará zlá čarodějnice.

Pečeme s layforem : linecké.

29. listopadu 2010 v 19:14 | Leesh |  Ostatní Tutoriály
avatar by leesh, layfor.blog.cz
Takže, jelikož se minulý tutoriál na mufín celkem osvědčil, rozhodla jsem se pokračovat v našem pomyslném pečení a trochu přitvrdit : upečeme si totiž v mikrovlnném photoshopu linecké. Myslím si, že linecké k Vánocům prostě patří, a vzhledem k tomu, že je to moje oblíbené cukroví, byl výběr jasný. Na výrobu jsem použila pouze základní automatické tvary a brushe v photoshopu, vytvořila jsem tak pro vás textury. Takže, kdo chce mít výrobu o něco jednodušší, může si stáhnout textury, kdo si troufne si tam tu strukturu udělat sám, tak jsou tady brushe, které jsem použila. Všechno pod perexem.
A když už jsou ty Vánoce, tak prosím nekopírujte, chtěli bychom být milí a kopíráci nám to všem značně komplikují.

Letos dávejte krávy, bezpečné porody a hejna kuřat

28. listopadu 2010 v 18:31 | Ash |  Systémové zprávy

www.skutecnydarek.cz

Uděláte radost svým blízkým i sobě a zároveň pomůžete lidem v nejchudších zemích světa. 100 % hodnoty darovacího certifikátu jde na konto sbírky společnosti Člověk v tísni Skutečná pomoc. O cenu certifikátu si navíc můžete snížit daňový základ.
  • Více o tom, jak Skutečný dárek funguje.

Je to sice na grafický blog netradiční téma, nicméně když už jsme u těch Vánoc... Můžete koupit lidem, kteří doma opravdu nebudou mít kapra, jelikož nemají ani KDE ten domov mít, vzdělání, čistou vodu, pitnou vodu a zdraví. Můžete jim koupit jednu šanci, jak v tomto světě přežít.

Nechci Vás dojímat, chci Vám jen ukázat, že my tady v České republice máme sice politiky na jedno brdo a drahou elektroniku, ale přesto se má průměrný občan našeho státu lépe, než bohatší vrstvy někdo v Kambodži. Možná někdo z Vás koupí třeba tužky do školy :). Tento dárek - alias certifikát, který si můžete vytisknout a darovat někomu - je podle mě opravodvým dárkem, protože darujete v podstatě život.

Dejte vědět, co si o tom myslíte, popřípadě, jestli byste nad takovýmto "dárkem" uvažovali.
Asheen, stará zlá čarodějnice.

Advent na LAYFORu, aneb zapalujeme první sirku

28. listopadu 2010 v 11:14 | Asheen |  Systémové zprávy
advent by Asheen
Asi jste si všimli vánoční výzdoby layforu, kterou jsem spáchala. Snad se vám líbí a není moc rušivá :). Je to ku příležitosti adventu a je pojata jako "české Vánoce", tadíž jsem vynechala barevné svítící soby a Santa Clause. Akorát šnek se rozhodl, že bude dělat problémy a nasadil si santovskou čepici. To proto, že menšina Čechů, ačkoli žije tady, dělá to samé a Santu podporuje :D. Velmi nepokrytě.
Povšimněte si prosím cedulky "kolik zbývá do Vánoc?", na které (po kliknutí na ni) můžete sledovat, kolik času do Vánoc ještě zbývá, a to na setiny sekundy přesně.


Každý týden z adventu se zapálí jedna sirka - a při té příležitosti vám budeme přinášet "dárečky" :D.


Velký dárek samozřejmě dostanete i na Vánoce, tentokrát od všech adminů a na samotný vánoční den pro vás máme nachystaný "program" v podobě opravdu VELKÉ SPOUSTY přínosných článků.
To bychom měli za sebou tu oznamovací část :)

Můj dnešní doufám že poslední zoufalý (zlo)čin.

28. listopadu 2010 v 9:00 | becky |  Blendy
Takže, seznamte se. Jeden z celkového počtu 1 plakátů co jsem dělala na oldies párty. Tohle je zmenšenina, popravdě v A2 na zdi to nevypadalo tak hrozně jak jsem se obávala, ale že bych byla vyloženě pyšná říct nemůžu.

Proč? protože jsem zoufalá a zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Například:Je to vážně mírně zoufalé, každopádně ta superefektnídrahájakprasetiskárna tomu dala lepší barvy a lesk, ale v plné polní ten plakát stejně nikdy neuvidíte, tak se tady nebudu rozvášňovat.

Přeji pěknou a ničím (ani mnou :D) nekaženou neděli :))

Byé,

P.S.: sophii loren mám radši než audrey a nestydím se za to :P

Diskuze: blog.cz Kdy vás nejvíc naštval?

28. listopadu 2010 v 5:00 | Asheen |  Diskuze
layfor.blog.cz

Jelikož jsme převážná většina z nás uživateli blog.cz, určitě jste již zažili některý z jeho pověstných výpadků, či poruch. Která z nich vám přišla nejhorší? Za kterou byste byli ochotni rozmlátit svůj monitor? Kvůli které jste uvažovali (či uvažujete) o odchodu z tohoto serveru? To vše pište do diskuze níže. Určitě máte mnoho bohatých zkušeností :D.

Těšíme se na vaše rozhořčené komentáře.

Asheen, stará zlá čarodějnice.

Tutoriál - Mufín snadno a rychle.

27. listopadu 2010 v 13:00 | Leesh |  Ostatní Tutoriály
muffin tutorial - easyyy!
Jednou mi napsala jedna holka mail, ve kterém bylo mimo jiné, že by chtěla umět vytvářet nějaké útvary/obrázky, ale všechny tutoriály na ni byly moc těžké. Z toho důvodu mě napadlo udělat malý tutoriál pro grafiky-začátečníky, ale k jeho publikování jsem se nějak nedostala, až teď, takže je trochu slabší, ale snad nevadí. Abych vám to hodně usnadnila, připravila jsem zároveň i malou sadu brushů, které při výrobě můžete použít. Jsou tam i kódy barev, takže jsem se to pokusila opravdu hodně usnadnit. Tutoriál prosím nekopírujte, protože jsem schopna dost krutě zakročit.

Sada péengáček s Disney hvězdama.

26. listopadu 2010 v 22:33 | Leesh |  stahuj jiné
this pngs are cut by leesh, layfor.blog.cz
Takže, už tu nějakou dobu nebyly věci ke stažení, takže jsem ořezala pár fotek méně známých Disney hvězdiček, jako jsou Bridgit Mendler z show Good Luck Charlie, nevím jestli už to běželo v česku, a taky Bellu Thorne a Zendayu, které vystupují v Shake it up, další nové disney show. Jinak nemám co k tomu říct. Celý balíček stahujte zde. Jinak, prosím, pokud to použijete, uveďte zdroj. Vážně prosím, protože na výhružky už nemám náladu ani sílu, všechny ty kopírky mě zabíjí. Jinak se teda omlouvám, že tu ode mně nic moc není, pokusím se vylepšit svoji aktivitu teď během prosince, různými downloady a tutoriály a menší grafikou, možná sem přidám i jeden Vánoční lay.

ALEESHA

Teorie grafiky - Když tvoření nejde

25. listopadu 2010 v 22:17 | Asheen |  Teorie grafiky
by Asheen, layforblog.cz
Znáte to. Otevřete Photoshop/jiný grafický program, chvilku tvoříte, a pak... zásek.
Za boha se nemůžete hnout z místa, nebo je vaše práce absolutně nepoužitelná. Jste podráždění, nevrlí a otrávení jako zrní na potkany. Sedíte, hodiny patláte a nic z toho...
Zdá se vám to povědomé? Pak věřte, že jste zabředli do krize v tvoření.