Prosinec 2010

Kam s dárky aneb i-designové drobnůstky.

24. prosince 2010 v 12:00 | Leesh |  i-design
avatar do rubriky o interiérovém designu
A máme štědrý den. Každému to utíká jinak, ale jedno je jisté - už za pár hodin dostaneme svoje dárečky a oslavíme ty Vánoce každý dle své vůle. Někdo dostane knížky, nebo oblečení, šminky, elektroniku, nebo spoustu malých drobností. Na výzvu jedné z čtenářek layforu jsem tak připravila krátký článek o tom, jak tyhlety nově nabyté věci vkusně umístit, uložit, schovat nebo vystavit na obdiv. Upozorňuji, že tento článek by si neměli číst ti rodiče, kteří trvají na úžasném pořádku, aby netrvali na takovémhle uklízení po celý nový rok. He. Pojala jsem to dost volně, dost subjektivně, no což. Perex a dem na to.

Fandrom bannery na váš blog.

24. prosince 2010 v 11:00 | K |  Banners / Signatures
by Asheen
Rozmýšľala som nad bannermi pre vášnivých čitateľov, ovšem... nevydalo. Nechcela som ale podporovať len svoj potterovský fandom, ktorý vznikol ako prvý a preto som využila všetky .png, čo som v zložke mala a tak vznikli approvaly Potterovský, Trekkerský, Tvajlajťácky a Vianočný.
Potter Approval
Trek Approval
Cullen Approval
Santa Approval

Môžete ich použiť do zápätia, dolného či horného boxu, do menu sú možno trocha široké. Je to darček, roznášajte ich po svete podľa vlastného uváženia, no nezabúdajte, že kradnúť a privlastňovať si niečiu prácu nie je pekné. Čakajte na ďalšiu nádielku.
Podpis K

Malý grafický tip: stránky o českém grafickém designu

24. prosince 2010 v 10:00 | Ash |  Teorie grafiky
Pokud ještě neznáte tyto stránky, velmi doporučuji si je projít.

O čem UGD je? (citace z unie-grafickeho-designu.cz):

"Posláním Unie grafického designu (UGD) je vysvětlit laické veřejnosti i zadavatelům ve firmách nebo institucích smysl grafického designu a pravidla spolupráce s designéry. Tento cíl bude Unie naplňovat pomocí článků, přednášek, výstav a dalších aktivit. Smyslem sdružení je dát zadavatelům větší jistotu investice a profesionality. Bude všemi dostupnými prostředky propagovat grafický design jako vysoce odbornou a důležitou součást našeho života, spolupracovat se státními i nestátními, tuzemskými i zahraničními institucemi, univerzitami, spolky aj., a u těchto institucí prosazovat zájmy oboru, sdružení a jeho členů. Mezi skupiny, s nimiž bude Unie v kontaktu, patří zejména laická veřejnost, grafičtí designéři (nečlenové) a média.

Veřejnost

Laická veřejnost představuje nejširší a nejrozmanitější skupinu, na kterou bude sdružení působit. Skládá se jak ze zadavatelů grafických prací, tzn. firem a institucí, tak z neziskových organizací, univerzit a v neposlední řadě přirozeně i z té části laické veřejnosti, která ze své pozice nezúčastněného diváka sice přímo neovlivňuje dění v grafickém designu, ale všechny jeho projevy jsou nedílnou, a dokonce nezbytnou součástí jejího života. Články na webových stránkách a v tisku přinesou srozumitelně formulované odpovědi na otázky po smyslu a užitečnosti grafického designu, vypisování a vyhodnocování profesionálních výběrových řízení, korektního zadávání grafických prací, orientaci v problematice tvorby logotypů atd. Každý návštěvník webových stránek UGD se dozví, jak si vybrat grafické studio a jaké výhody mu přinese výběr z členů profesního sdružení.

Grafici

Ačkoliv jsou aktivity namířené k laické veřejnosti beze zbytku platné a přínosné i pro lidi z oboru, nabízí sdružení možnost stát se jeho členem, informovat o konkrétních výhodách členství a zřetelně vymezit své pole působnosti veřejně přístupnými články, stanovami, kodexem, členskými i finančními řády či výkladem autorského zákona.

Členové

Různorodá činnost orientovaná dovnitř sdružení není veřejně přístupná. Členství přináší celou řadu výhod, mezi něž patří zastřešení člena značkou UGD, přístup k odborně zpracovaným smlouvám, slevy na předplatné odborného tisku a na grafický software, okamžitý přístup k aktuálním informacím z oboru a informacím o vypsaných výběrových řízeních, možnost účastnit se diskuzí s kolegy a navazovat cenné kontakty…

Média

Veškeré aktivity orientované ve vztahu k nečlenům probíhají v silném provázání se všemi dostupnými médii. Jen tehdy, bude-li činnost dostatečně medializována, přinese kýžený užitek: pozvednutí úrovně grafického designu v České republice prostřednictvím dobře informované laické i odborné veřejnosti a nastolení všestranně prospěšného férového jednání mezi zadavatelem a  grafickým studiem."

Na těchto stránkách naleznete také návody, kontakty na grafická studia a spoustu dalších, užitečných informací. Kdo se o problematiku grafiky zajímá, si jistě rád počte například o kritériích hodnocení loga nebo jednoduše o tom, pro co všechno je grafický design jako takový užitečný.

Možná tyto stránky nejsou jedněmi z nejlepších, jistě jsou však zajímavé a jako správní umělci byste je neměli opomenout.
Asheen, stará zlá čarodějnice.

Diskuze: Jaké grafické udělátko si nejvíce přejete na Vánoce?

24. prosince 2010 v 9:00 | Ash |  Diskuze
Nový tablet, licence na grafický program, nebo snad dokonce nový počítač? Nový foťák nebo myšku? Klávesnici nebo snad chladící podložku? Nastává doba, kdy o všechny tyto "serepetičky" můžete poprosit Ježíška. A jak jste na tom Vy? Je něco, po čem opravdu toužíte? Dostali jste někdy takovýto grafický dáreček?

Pro inspiraci, zde je pár odkazů, nad kterými můžete slintat blahem:

Samozřejmě, obchodů s elektronikou existují mraky. Máte-li svého favorita (či miláčka) nebojte se jím pochlubit.

A co byste chtěli od Ježicha vy?
Asheen, stará zlá čarodějnice.

Tutoriál : Oslavná koláž.

24. prosince 2010 v 8:00 | Leesh |  Ostatní Tutoriály
avatar by leesh, layfor.blog.cz
V tomto tutoriálu přináším tip, jak vytvořit obrázek (nebo blend nebo kartu, jak chcete) s nějakou celebritou, nebo třeba i vámi nebo vaším kamarádem, zapasovaný do svěží, ovocnokvětinové koláže. Já jsem si vybrala Na tento tutoriál jsem použila png, která jsem sama ořezávala, dále pár grunge brushů, a automatické tvary photoshopu. A pokud nemáte ta správná pngčka a nechce se vám to stahovat, počkejte si do večera :) Jinak prosím, když využijete tut, tak třeba prosím uveďte od koho je tut, a prosím nekopírujte samotný návod.

Guess what? Harry potter, sure!

24. prosince 2010 v 7:00 | Becky |  Avatary a ikonky
Já vím, já vím. Už jste Harryho pottera přímo přežraní. Ale když je někdo maniačisko, hmm

...

Budu ráda když je uvedete do článku, když uvedete zdroj, neže bych čekala že to uděláte :P
Čekáte že uvidíte prasátko? Myslíte že to vydržíte? :D Tak to si fakt věříte.Dobré sváteční ráno!

24. prosince 2010 v 6:00 | layforTEAM |  Systémové zprávy

Dobré sváteční ráno všem čtenářům! Pro ty, kteří jsou již tak časně na nohou (mimochodem, článek je přednadstaven - Ash a asi všichni ostatní SPÍ :D), ale i pro všechny ostatní představuji program na dnešní Štědrý den :).

Naleznete ho v menu, hned pod novinkami. Každou hodinu se uveřejní jeden článek, a měly by fungovat i odkazy (samozřejmě, až se přednadstavené články uveřejní), takže se můžete kdykoli vracet k článku, který Vás zaujal.

Každý z nás si pro Vás také připravil pár dárečků a jeden větší dárek pod vánoční strom - nadílku naleznete na layforu přesně v šest hodin večer.

Layfor team doufá, že Vám Vánoční den zpříjemníme a že se sem třeba kouknete i večer, protože články plánujeme každou hodinu až do půlnoci.

Mějte hezké svátky!
Ash a celý layfor TEAM

You do make Dappy look like Stephen Fry.

23. prosince 2010 v 10:00 | K |  Avatary a ikonky
Kým nám začnú akčné Vianoce, prinášam zopár animovaných avatarov. Tri s BBC Sherlockom a jeho zrúdne príťažlivou genialitou, nenápadný Holmes x Watson slash icon a dva s Never Mind The Buzzcocks. Ak by vám nebolo jasné, čo tým Minchin sledoval, išlo o napodobňovanie mladých medikov, ktorý trénujú oživovanie pri Stayin Alive od Bee Gees.

xxxx

Použite ich pokojne do článkov, do menu, do boxov, len tak. Ale! Nezabudnite uviesť autora, hrala som sa s nimi dve hodiny a vlastný Photoshop ma začal nenávidieť po tom večnom Crop/Nudge/Nudge/Save. Lubim.
Podpis K

Diskusia: Čo vy a antický svet?

22. prosince 2010 v 8:50 | K |  Diskuze
Augustus "Gusto" zvaný

Na začiatok, čo ma k tejto značne zvláštnej téme vedie? Ako dobre viete, študujem dejiny umenia a aj napriek tomu, že o mnohých týchto veciach som už počula, neprestávajú ma napríklad Rimania stále prekvapovať. no a navyše sme sa so spolužiačkou pohádali - ona totiž preferuje dnešnú techniku, ja zasa studnicu vedomostí.

Vedeli ste napríklad, že v Ríme stáli najväčšie verejné záchody s vyhrievanými doskami, či kúpele veľké ako dve katedrály? Vedeli ste, že mali chrámy vysoké päť poschodí, torpéda, tanky, taxameter, či tlakovú pumpu? Že vedeli vyrobiť prírodné farby, ktoré pretrvali veky a poznali najväčšie ložiská mramoru a vznešených stavebných materiálov?

Takže dnes od vás chcem, aby ste sa s nami podelili o váš názor na to, či bolo lepšie za antiky - keď sa na umenie kládol dôraz (a bolo váženým oborom), rovnako ako na duševný rozvoj, vedomosti, poriadok a dokonalosť človeka ako bytosti; či je lepšie dnes, keď sa na tieto vlastnosti trocha zabúda, keď mramor a pigmenty zanikajú a na umenie tu máme umelé hmoty a počítače (a považuje sa za niečo avantgardné a "špeciálne"), dnes, keď máme elektrinu a internet?
Podpis KNení koláž jako koláž. A další vychytávky..

20. prosince 2010 v 20:22 | Leesh |  i-design
xmass i-design
K napsání tohoto článku mě inspirovaly dvě věci. Jednak prázdné zející místo na mé zdi, zadruhé fanvideo k písničce Hey Soul Sister od skupiny Train (najdete jej pod perexem). Vracím se tím třeba i k tématu koláží, které bylo letos dost zmiňováno. Ovšem není koláž jako koláž, (nechme ty počítačové být a posuňme se k velkoplošným kolážím z fotek a různých výstřižků), takovouhle koláží můžete vyzdobit část své zdi, nebo alespoň nástěnku. A pak taky přidávám další malé tipy na nějaké to levné, ale pěkné doplnění interiéru vašeho pokoje.