Červen 2011

Strangeb, Michelangelo a Preisler

30. června 2011 v 9:29 | Strangeb |  Ostatní věci
Možná, že to sem úplně patřit nebude, ale když už nemám co přidávat, tak se aspoň podělím o 3 má díla, co jsem spáchal za poslední rok. Jsou to studijní kresby. Dvě jsou od Michelangela a jedna od Preislera. Myslím si, že nejsou špatné a snad mým kreslířským umem nesnížím laťku layforu.
No nic, kochejte se..
xx
PS: Jo, je to podepsaný mým pravým jménem, takže doufám, i když to není podepsaný jako Strangeb, že to nikdo nebude vydávat za své... Znám 3 lidi, co se takhle jmenují, tak snad se nikdo takový další neobjeví. :D

Středeční dýchánky s grafikou

29. června 2011 v 12:00 Středeční dýchánky s grafikou
No, to už je hodně dávno, co tu byl poslední dýchánek. Omlouvám se, ale důvody neaktivity znáte, navíc frekvenčnost posílání prací značně stagnuje. Uveřejňujeme tedy práce došlé od února. Pokud někoho opomeneme, hlasitě křičte do komentářů, ale napište prosím, pod jakým jménem jste email odesílali, ať je ho možné dohledat.
Pojďme se vrhnout na tu nálož! (perex)Vyhlášení Typografické soutěže - FINÁLE

28. června 2011 v 12:09 | Asheen |  Soutěže, hodnocení blogů
Tak. A máme to za sebou. A kdože vyhrál? Pojďme se na to mrknout!

Do finále se prodralo šest soutěžících, společným hlasováním všech adminů jsme došli k následujícím výsledkům:
(Bodování adminů - 1. místo 6b, 2. místo 5b, 3. místo 4b, 4. místo 3b, 3. místo 2b, 6. místo 1b)

1. místo: MAKY.ORELl (24b)
2. místo: sunny (23b)
3. místo: Gormal (22b)

4. místo: Freezy (21b)
5. místo: Ayumi (8b)
6. místo: Sariklen (7b)

Jak vidíte, pořadí na prvních čtyřech místech bylo poměrně natřískané. Blahopřejeme vítězům, pod perexem naleznete diplomy a "ceny". Všichni jste byli skvělí! A jako příští soutěž pro Vás chystáme další chuťovečku, o které se dozvíte už brzy.

Pretty, Little and already Liars.

27. června 2011 v 13:03 | Leesh |  Leesh - volné layouty
Tak ano, konečně jsem se dobrala k tomu, abych vytvořila nějaký layout. Tradadá, je to se seriálem Pretty Little Liars, pokud se najdou zájemci, tady je ke stažení, ale předem upozorňuji, že nastavování není úplně jednoduché. Jinak, v balíku jsou všemožné credity, jako ikonky, avatary, oddělovače, pozadí a zápatí, prohlídnete si na náhledu. Komentujte, kritizujte, ale v žádným případě nekopírujte a nevydávejte za své, pokud nechcete, aby váš účes skončil jako záchodová štětka :) Dík.

P.S. Řeknu vám krátký příběh : byl na objednávku, tudíž barvy, obrázky, texty, všechno jsem dělala na přání a pak se mi dotyčná slečna ozvala že už blog zrušila - takže se omlouvám, ale pro nějakou dobu rozhodně žádné obejdnávky. Tím se taky vysvětluje ta přeplácanost.

Teorie grafiky - A kam vôbec s tou grafikou?

26. června 2011 v 14:09 | K |  Teorie grafiky

Umením dnes nie je len byť kreatívnym ale aj spôsob, akým sa dokážete predať. To ale často tiež nie je dosť, pokiaľ sa nepohybujete na správnych miestach. Chcete vedieť na ktorom blogovom serveri vás ľudia najviac ocenia? Čítajte ďalší zo série článkov našej rubriky Teorie grafiky.
Predstavte si situáciu: baví vás grafika, máte pocit, že ste dobrý a vyberiete sa teda na internet, aby ste svoju prácu akýmsi spôsobom propagovali. Nemáte ale skúsenosť s tvorením webových stránok, takže siahnete, ako tisíce iných užívateľov dnes, po jednoduchšom riešení - blogovom serveri.

Ktoré sociálne servery tohoto typu sú ale najúčelovejšie? Záleží len na tom, o čo vám presne ide - o odborný posudok? o to aby videlo vašu prácu čo najviac ľudí? a zaoberáte sa serióznejším designom stránok, alebo robíte len malú grafiku? Poďme sa pozrieť na to, aké máte možnosti.


LAYFORawards na layforu

26. června 2011 v 14:05 | LAYFORteam |  Systémové zprávy

O LAYFOR awards

Myslíme si, že dobré blogy si zaslouží vyšší návštěvnost. A právě proto jsme založili LAYFORawards, abychom ocenili ty, kteří jsou originální a mají talent. Talent na cokoli, co uveřejňují na svém blogu. Mrzí nás, že spousta vynikajících blogů zůstává opomenuta jen díky tomu, že nemají ostré lokty nebo se jim jednoduše nedaří přilákat návštěvníky. A tak jsme se do toho vložili.

Nominace a udělená ocenění

Nominujte svůj nebo cizí blog a pomozte mu s propagací. Napište, kdo si podle Vás ocenění skutečně zaslouží, oddělte zrno od plev a pomozte nám najít skutečně kvalitní bloggery. A je úplně jedno, jestli je Váš blog o koních nebo o STAR TREKu. Ceníme si originality a schopnosti zaujmout. Myslíte, že na to máte?

Malá fotomanipulačka Kelly

25. června 2011 v 11:09 | Asheen |  Blendy
Nuže, leželo to celkem dlouho v PC. Tenkrát jsem chtěla udělat radost Myztovi, poněvadž tuhle zpěvačku miluje a pohrála jsem si s efekty a texturami. Vylezlo z toho to pod perexem. Dávám sem ještě původní obrázek, ze kterého jsem "blond" či co to vlastně je, dělala. Není to světoborné, ale kupodivu se mi to docela líbí, ikdyž je to růžové a nechutně přeplácané. Tož tak děcka.

Bohužel je obrázek zmenšený, takže odkaz na něj je uveden pod ním :)


Pod perexem naleznete originál.

They come They come

24. června 2011 v 12:09 | K |  Blendy
Dve koláže pochybného formátu z ktorými som sa trápila niekoľko hodín. Ale bolo to príjemné trápenie prevažne zložené z hľadania kompozície a farebnosti. Jedna, s tematikou Cherik chápeme sa, trocha pestrejšia a druhá, kapela Robert Jones nevšímať si že je tam jeden z troch a noha navyše, temnejšia no o to viac zmyslu sa v nej dá nájsť.

x

Dodržujte prosím autorské práva, skutočne to nebola sranda a ja mám svoje superschopnosti stále vyladené na zlodejíčkov čo si myslia, že im to možno prejde. Obrázky X-Men: First Class sú z Google, obrázok Robert Jones je vlastný screen videa DC9 in Space, obrázky ktoré som použila ako textúry pochádzajú z Google, prípadne texturize.livejournal.com. Amen.


Teorie grafiky - Malý tip pro ukládání obrázků

21. června 2011 v 21:09 | Asheen |  Teorie grafiky
Je to jen taková maličkost, ale neskutečně to ovlivňuje pozdější výsledek. Ptáte se, co že to je? Kvalita uloženého obrázku. Narazila jsem na spoustu a spoustu blogů, které by měly opravdu pěkný design, kdyby velké obrázky (většinou okraje stránky) nebyly o dvě třídy méně kvalitní (čti v dobré obrazové kvalitě) než zbytek. Ano, je to maličkost. Ale naprosto to degraduje vaši práci. Takže, co s tím? Oukej, dlouhý článek to nebude. Ale třeba Vám pomůže.


Letní avatary

21. června 2011 v 15:00 | Asheen |  Avatary a ikonky
Obvykle nedělám avatary, protože mi moc nejdou. No, ale když už bude to léto.. Není jich moc a i ty mě stály dost potu :D... Nevím proč, avatary mi..huh a budu se opakovat. Nejdou. Tak je to. Co už. V článku používat, nevydávat za své, hough.
A eště jedna připomínka. Jeden z nich měl být původně animovaný. Uložila jsem ho blbě a .psd soubor si nenechala. Takže hvězdička zůstala statická. Co už.Asheen