Červen 2011

Teorie grafiky - A kam vôbec s tou grafikou?

26. června 2011 v 14:09 | K |  Teorie grafiky

Umením dnes nie je len byť kreatívnym ale aj spôsob, akým sa dokážete predať. To ale často tiež nie je dosť, pokiaľ sa nepohybujete na správnych miestach. Chcete vedieť na ktorom blogovom serveri vás ľudia najviac ocenia? Čítajte ďalší zo série článkov našej rubriky Teorie grafiky.
Predstavte si situáciu: baví vás grafika, máte pocit, že ste dobrý a vyberiete sa teda na internet, aby ste svoju prácu akýmsi spôsobom propagovali. Nemáte ale skúsenosť s tvorením webových stránok, takže siahnete, ako tisíce iných užívateľov dnes, po jednoduchšom riešení - blogovom serveri.

Ktoré sociálne servery tohoto typu sú ale najúčelovejšie? Záleží len na tom, o čo vám presne ide - o odborný posudok? o to aby videlo vašu prácu čo najviac ľudí? a zaoberáte sa serióznejším designom stránok, alebo robíte len malú grafiku? Poďme sa pozrieť na to, aké máte možnosti.


Aby se krásně spalo...musíte mít krásnou postel.

19. června 2011 v 17:09 | Leesh |  i-design
Známe to všichni, příjdeme večer unavení ze školy, práce nebo nějakém zájmovém kroužku a po dlouhém náročném dni chcete jediné - zalehnout do postele a spát. A taky všichni máme dny, kdy se potřebujeme vyspat, ale ne a ne usnout. Existují vrzavé, nepohodlné, takové ze kterých se při vstávání zatočí hlava, ale i pohodlné, různých velikostí, tvarů a stylů. Tak jo, vrhněme se do světa dřevených konstrukcí a polštářkového ráje.

Teorie grafiky - Co dělat, když se chcete stát grafikem

16. června 2011 v 16:08 | Asheen |  Teorie grafiky
Zdravím všechny po poněkud delší odmlce. Jak jste možná stačili zaregistrovat, utápěla jsem se v maturitě a přijímačkách. Možná i kvůli tomu vznikl tento článek. A o čem že si budeme dnes povídat? Zkuste hádat; SITUACE: "Ta grafika mě vážně baví. Možná bych chtěl/a do budoucna pracovat jako grafik. Nebo prostě něco s počítačem. Jenže kde začít? A co když jsem ještě moc mladý/mladá na vysokou školu? Ach jo, ani nevím, co bych mohl/a dělat..." Pokud se poznáváte, čtěte rozhodně dál. Dneska se totiž podíváme na povolání, která souvisí s grafikou nebo počítačem.