Červenec 2011

Blame it on the a-a-a-alcohol.

29. července 2011 v 19:29 | Leesh |  Leesh - layouty na objednávku
Heh, ne, neberte nadpis vážně, i když si asi budete říkat, zda-li jsem náhodou nebyla hodně ožralá, když jsem tenhleten layout tvořila (a ne, nebyla, čestný čokoládový). Než se na mě sesupí objednávkaři s tím, proč jsem se rozhodla vyhovět této žádosti a jejich ne, vysvětlím : tohle je zapomenutá objednávka ještě z konce minulýho roku a chudák slečna si ten blog ani nerozjížděla bez layoutu. Každopádně se to mělo jen hodně slabě, ale přece trochu podobat originální webové stránce, o které ten blog je, no, plnila jsem jen požadavky.

Ručne stručne

27. července 2011 v 13:39 | K |  Ostatní věci
Nedávno ma opäť pochytila vlna chuti do kreslenia a myslím, že som konečne našla štýl, s ktorým by som chcela ďalej pracovať. Sú to len charaktery a skeče, ale o to viac sa ich snažím zdokonaliť.
A keďže práca vo Photoshope mi ide pomalšie a pri tomto mám akosi pocit, že aj niečo robím, chcem sa s vami o tieto kresby podeliť. Zatiaľ nie sú označené, pretože som nemala kedy si watermark urobiť, ale aj to čoskoro bude, preto ocením, ak ich nebudete nijakým spôsobom kopírovať, poškodzovať, prekresľovať a pod. Sú to tri moje najobľúbenejšie kusy (jeden čisto v ceruzke B-čku, ostatné dva sú robené hnedým tušom, prípadne doplnené o akvarel), ostatné veci ale postupne pribúdajú hlavne na tumblr, kde ich môžete nájsť pod tagom Look, it's art. Tak a pod perex :)

LAYFORawards SRPEN 2011

27. července 2011 v 9:14 | Asheen |  LAYFORawards


Omlouváme se za zpoždění, bohužel nestíháme úplně tak, jak bysme si přáli, alespoň pokud můžu mluvit za sebe. Našla jsem si výbornou brigádu, kde jsem teď často a taky zaslouženě odpočívám po tom šíleném maratonu, co byl (a ještě bude :D). Taky teď řeším pár osobních záležitostí, které vůbec nejsou pěkné a tak dále a tak dále, prostě LAYFORawards se posunují o jeden měsíc a zde máte nominace, které se protlačily do užšího výběru. Níže v komentářích můžete vyjadřovat názory na tyto stránky nebo hlasovat v anketě, která z nich se vám líbí. budeme rádi, navrhnete-li nějakou ze stránek na LAYFORawards za září, nebo jednoduše navštívíte tyto stránky a napíšete k nim komentář.

Vybrané blogy na měsíc SRPEN

  1. miaou.blog.cz
  2. elusion.blog.cz
  3. free-and-green.blog.cz
  4. abyss-mystery.blog.​cz
  5. pruhlednakrabicka.b​log.cz
  6. burlesque.blog.cz
Děkujeme všem, kteří nám psali do nominací, gratulujeme vybraným blogům, jejichž propagace začne počínaje prvním dnem v měsíci SRPNU.


Demi Lovato má mrakodrap a vy můžete mít layout.

18. července 2011 v 18:45 | Leesh |  Leesh - volné layouty
Nazvěte si mě jak chcete, já se pustila do layoutu s Demi Lovato, ex-disney hvězdičkou o které jsem věděla, že má novou písničku, původně trochu neochotně, ale nakonec se mi ten song zalíbil natolik, že jsem mu "věnovala" celý layout. Po tom prettylittleliars-ovém přeplácaném jsem se s radostí držela na uzdě a pak to dopadlo snad ještě hůř. No co, třeba se to někomu bude líbit. Podrobnosti o výrobě najdete v menu. Můžete stahovat, nebo mi to komentovat a kritizovat. Hlavně si užívejte prázdniny, protože čtvrtina už je za námi.

Malé oznámeníčko

10. července 2011 v 11:45 | LAYFORteam
Zdravíme všechny čtenáře!
Chtěli jsme jen upozornit, že stejně jako vy si užíváme volných dní a proto nebude tak velká intenzita přidávání článků. Jistě pochopíte, že když konečně začalo být pěkně, chceme si užít volna a prázdninové pohody :) Proto nechceme celé dny prosedět za počítačem.

Děkujeme za pochopení.

Peace was never an option

2. července 2011 v 17:32 | K |  K - voľné layouty
Nuž tak! Najprv som mala rozrobený trocha technickejší, železný Cerebro First Class layout ale s ním to nevyšlo, jakožto som musela pracovať s polotovarom ktorý mi vzišiel z reštartovaného PS. Tento intímnejší, schematický a jednoduchý McFassy design som robila mrte dlho a na dvakrát. Prečo? Poviem vám toľko - ukladajte si veci priebežne, možno vám to raz zachráni tri a pol hodinovú robotu.
Spokojná som s farebnosťou a s faktom, že mi to horné menu vyšlo ako-tak, skoro podľa predstáv, ale trocha ma hnevá to menu, ktoré bohužiaľ beží až niekam na Nový Zéland a trolilinku odrezaný header, bugger.
Objednávať si ho môžete na mailovej adrese katarina.tanczosova@gmail.com, do predmetu uveďte McFassy a nezabúdajte uviesť aj adresu svojho blogu. Opäť: ružovým blogom o líčení ale práce neprepožičiavam, je mi ľúto, uprednostňujem predsa len trocha serióznejšie stránky.

Pri nastavovaní si skopírujte html horného boxu, pečlivo tak vám poviem. A rovnako pečlivo ho prepisujte, ja chyby spôsobené vami odmietam opravovať a rovnako vás varujem pred akýmkoľvek poškodzovaním hodinu a pol nastavovanej predlohy.
Obrázky sú z Googlu, pôvodne zrejme z ofociálnej First Class stránky, fonty sú z dafont.com a voľne k dispozícii. Layout nekopírujte, neničte a nepoužívajte jeho súčasti zvlášť. Po objednávke posielam .rar súbor s obrázkami. Rozchod do komentárov.


Teorie grafiky - Klávesnice je špinavější než záchodové prkénko

2. července 2011 v 14:09 | Ash |  Teorie grafiky
Dneska budeme nechutní. A podíváme se na jedno velmi odporné místo - vaši klávesnici. Muhaha. Mysleli jste si, že je čistá? Že nejhorší, s čím se můžete ve vaší domácnosti setkat, je záchodové prkénko? Omyl, vážění. To opravdu nejhorší a nejšpinavější, co se u vás nalézá, je klávenisnice vašeho počítače. Je asi sedmdesátkrát více zamořená bakteriemi, než záchodová mísa. Takže si trochu popovídáme o tom, jaké bakterie na ní můžete vlastně najít a potom se mrkneme na to, jak tenhle mejdan bacilů ukončit dřív, než bude pozdě. Bojíte se?


Malé zamyšlení aneb staňte se grafiky blesk.cz

1. července 2011 v 8:09 | Asheen |  Diskuze
Jistě jste si už všimli, že bulvární internetový plátek změnil již před časem layout. K článkům tak můžete nalézt na levé straně fotky lidí, o kterých se píše v článku. Jenže ne vždy tuto práci grafici blesku zvládli se ctí.

Jak můžete sledovat na obrázku vlevo, současná úřadující miss dostala pořádnou ránu. Vypadá to, jako kdyby si tuto fotku upravovala sama.

Jsem přesvědčená, že většina z vás by tuto práci zvládla lépe a neřekla by si o tak velký honorář, jaký za svoji práci dostal grafik nebo designér blesk.cz.

Nechala bych to být, pkud by se jednalo o nekomerční stránku - v tomto případě se ale jedná o nebetyčnou neprofesionalitu. A já se vás ptám: myslíte si, že byste to zvládli lépe?

Jistě takových chyb a odbytých prací naleznete na internetu mraky a to i v "komerční" grafice. Je to smutné a sráží to veřejné mínění o graficích, byť jsou z převážné části profesionálové a svou práci dělají dobře.

Co na to říkáte vy?


Asheen