Diskuze

Diskuze: Co říkáte na krásná.cz

31. ledna 2011 v 18:02 | Asheen
Diskuze by Asheen
Dnes jsem zjistila, že na mnoha blozích se vedou zapálené diskuze o nově stupštěném "projektu" blog.cz - krásná.cz. Mně osobně tato stránka nevadí, protože mě toto téma nezajímá - koneckonců nejsem cílená věková skupina (jsem stará a všichni to víme!). Nicméně po přečtení článku na blog.blog.cz jsem se rozhodla dát Vám - našim čtenářům - prostor, abyste vyjádřili právě svůj názor. 

Ke krásná.cz nemám vyhraněný vztah, vadí mi jen přístup administrátorů, kteří se veškeré záporné ohlasy snaží shrnout do pytlíčku s nápisem "hateři jsou neinteligentní kreatury a hrozně nám ubližují". Totˇmůj názor, na ty Vaše se těším dole pod článkem.

A bonusová otázka? Autorský klub. V několika z mnoha komentářů pod inkriminovaným článkem bylo zmíněno, že jeho kvalita upadá. Layfor do tohoto klubu patří prakticky od založení AK, nicméně jsme nikdy nezaznamenali, že by se jeho kvalita snížila, neboť za tu dobu, co v něm jsme, nezaregistrovali jsme řádné "spešl chování". Jste v autorském klubu? Upadá, nebo ne?

Upozornění: Diskuze se týká hlavně a jedině webu krásná.cz a Autorského klubu. O layforu jste měli možnost diskutovat v jednom z předešlých článků.

Asheen, stará zlá čarodějnice.

Diskuze: Jaké grafické udělátko si nejvíce přejete na Vánoce?

24. prosince 2010 v 9:00 | Ash
Nový tablet, licence na grafický program, nebo snad dokonce nový počítač? Nový foťák nebo myšku? Klávesnici nebo snad chladící podložku? Nastává doba, kdy o všechny tyto "serepetičky" můžete poprosit Ježíška. A jak jste na tom Vy? Je něco, po čem opravdu toužíte? Dostali jste někdy takovýto grafický dáreček?

Pro inspiraci, zde je pár odkazů, nad kterými můžete slintat blahem:

Samozřejmě, obchodů s elektronikou existují mraky. Máte-li svého favorita (či miláčka) nebojte se jím pochlubit.

A co byste chtěli od Ježicha vy?
Asheen, stará zlá čarodějnice.

Diskusia: Čo vy a antický svet?

22. prosince 2010 v 8:50 | K
Augustus "Gusto" zvaný

Na začiatok, čo ma k tejto značne zvláštnej téme vedie? Ako dobre viete, študujem dejiny umenia a aj napriek tomu, že o mnohých týchto veciach som už počula, neprestávajú ma napríklad Rimania stále prekvapovať. no a navyše sme sa so spolužiačkou pohádali - ona totiž preferuje dnešnú techniku, ja zasa studnicu vedomostí.

Vedeli ste napríklad, že v Ríme stáli najväčšie verejné záchody s vyhrievanými doskami, či kúpele veľké ako dve katedrály? Vedeli ste, že mali chrámy vysoké päť poschodí, torpéda, tanky, taxameter, či tlakovú pumpu? Že vedeli vyrobiť prírodné farby, ktoré pretrvali veky a poznali najväčšie ložiská mramoru a vznešených stavebných materiálov?

Takže dnes od vás chcem, aby ste sa s nami podelili o váš názor na to, či bolo lepšie za antiky - keď sa na umenie kládol dôraz (a bolo váženým oborom), rovnako ako na duševný rozvoj, vedomosti, poriadok a dokonalosť človeka ako bytosti; či je lepšie dnes, keď sa na tieto vlastnosti trocha zabúda, keď mramor a pigmenty zanikajú a na umenie tu máme umelé hmoty a počítače (a považuje sa za niečo avantgardné a "špeciálne"), dnes, keď máme elektrinu a internet?
Podpis K


 
 

Reklama