Diskuze

Malé zamyšlení aneb staňte se grafiky blesk.cz

1. července 2011 v 8:09 | Asheen
Jistě jste si už všimli, že bulvární internetový plátek změnil již před časem layout. K článkům tak můžete nalézt na levé straně fotky lidí, o kterých se píše v článku. Jenže ne vždy tuto práci grafici blesku zvládli se ctí.

Jak můžete sledovat na obrázku vlevo, současná úřadující miss dostala pořádnou ránu. Vypadá to, jako kdyby si tuto fotku upravovala sama.

Jsem přesvědčená, že většina z vás by tuto práci zvládla lépe a neřekla by si o tak velký honorář, jaký za svoji práci dostal grafik nebo designér blesk.cz.

Nechala bych to být, pkud by se jednalo o nekomerční stránku - v tomto případě se ale jedná o nebetyčnou neprofesionalitu. A já se vás ptám: myslíte si, že byste to zvládli lépe?

Jistě takových chyb a odbytých prací naleznete na internetu mraky a to i v "komerční" grafice. Je to smutné a sráží to veřejné mínění o graficích, byť jsou z převážné části profesionálové a svou práci dělají dobře.

Co na to říkáte vy?


Asheen

Diskuze - Představte svůj blog 2

20. června 2011 v 11:09 | Asheen


Pomatujete si ještě na článek, ve kterém jste mohli napsat, čím se Váš blog zabývá, udělat si reklamu a zároveň se podívat na blogy ostatních? Tehdy to mělo úspěch a zdálo se, že i Vy jste byli spokojení. Samozřejmě tu máme LAYFORawards, ale i přesto bych chtěla zjistit něco o Vašich blozích a přímo o Vás, nebojte se proto prezentovat svoji práci a ukázat ji ostatním.
Čím lépe se představíte, tím větší máte šanci, že na Váš blog přijdou návštěvníci.


Pokud máte tedy chuť a odvahu představit se ostatním a vykřičet do celého světa, čím se právě váš blog zabývá a čím je tak výjimečný, spáchejte to dolů do komentářů. Na každý blog, který se slušně a konstruktivně představí v komentářích se podívám a spolu se mnou určitě spousta dalších zvědavých čtenářů.

Možná se vám zvýší návštěvnost jen dnes, ale možná si takto získáte některé ze stálých čtenářů a obdivovatelů. Jdete do toho?

Asheen

Diskuze - Počítání oveček aneb návštěvnost nade vše?

17. června 2011 v 11:00 | Asheen


Návštěvnost. Někoho stresuje a jiný ji neřeší. Někdo má radost z každého online návštěvníka a druhý nad tím mávne rukou s tím, že komentáře jsou důležitější. Nebo dáte především na stálé návštěvníky, kteří se věrně vracejí (na místo činu)? Ať už je Váš postoj jakýkoli, sdělte nám ho.
Patříte do kategorie "návštěvnost neřeším", "chci mít co nejvíc lidí" nebo jste spíše typ "je mi jedno, kolik lidí přijde, ale chci vidět komentáře"?
A jak si vůbec představujete ideální návštěvnost? Souhlasíte s návštěvností některých blogů?


Podělte se s námi o svůj názor. A když už jsme u toho, můžete v rámci zvýšení vlastní návštěvnosti také udělat trochu reklamu svému blogu a napsat, čím se zabýváte a proč by lidé právě váš blog či stránku měli navštívit. S chutí do toho, jde se debatovat o návštěvnosti!

Asheen

Diskuze - Vás největší problém s Adobe Photoshopem

2. března 2011 v 19:57 | Asheen
A opět budeme diskutovat. Tentokrát to chci ovšem zkombinovat s takovou malou "pomocí". Pokud si vzpomínáte, před několika dny jsem psala článek o jobovkách v Phothoshopu. Tímto bych chtěla dát prostor Vám, co máte s Ps problémy a nevíte, jak je řešit. Napište, co Vám ztrpčuje práci a já se to budu snažit zodpovědět, pokud tedy budu vědět, co s tím :).Pokud by se v komentářích urodilo dostatečné množství dotazů, které nebyly zodpovězeny v článeku o jobovkách v Phothoshopu, napíšu druhý díl, kde na všechny tyto problémy odpovím :).

P.S: Na dotazy kde sehnat plnou verzi Adobe PS z technických důvodů neodpovídám :)

Diskuze - změny na blog.cz

23. února 2011 v 19:32 | Asheen
Nadpis je jasný.
Změny se mi vůbec nelíbí. Začnu tím, že v Exploreru se někomu nerozbrazuje editor (když pominu, že všichni, kdo si nechtějí zasvinit pc používají jiný prohlížeč). Následuje to, že nemůžu oddělovat odstavce. Nijak. Problémy jsou také s vložením obrázků.
Napraví to blog.cz, nebo z nás budou dělat stádo, které musí povinně sledovat krásná.cz a projekty TV NOVA?

Diskuze: Co říkáte na krásná.cz

31. ledna 2011 v 18:02 | Asheen
Diskuze by Asheen
Dnes jsem zjistila, že na mnoha blozích se vedou zapálené diskuze o nově stupštěném "projektu" blog.cz - krásná.cz. Mně osobně tato stránka nevadí, protože mě toto téma nezajímá - koneckonců nejsem cílená věková skupina (jsem stará a všichni to víme!). Nicméně po přečtení článku na blog.blog.cz jsem se rozhodla dát Vám - našim čtenářům - prostor, abyste vyjádřili právě svůj názor. 

Ke krásná.cz nemám vyhraněný vztah, vadí mi jen přístup administrátorů, kteří se veškeré záporné ohlasy snaží shrnout do pytlíčku s nápisem "hateři jsou neinteligentní kreatury a hrozně nám ubližují". Totˇmůj názor, na ty Vaše se těším dole pod článkem.

A bonusová otázka? Autorský klub. V několika z mnoha komentářů pod inkriminovaným článkem bylo zmíněno, že jeho kvalita upadá. Layfor do tohoto klubu patří prakticky od založení AK, nicméně jsme nikdy nezaznamenali, že by se jeho kvalita snížila, neboť za tu dobu, co v něm jsme, nezaregistrovali jsme řádné "spešl chování". Jste v autorském klubu? Upadá, nebo ne?

Upozornění: Diskuze se týká hlavně a jedině webu krásná.cz a Autorského klubu. O layforu jste měli možnost diskutovat v jednom z předešlých článků.

Asheen, stará zlá čarodějnice.

Diskusia: Po čom vaše estetizujúce srdce piští?

18. ledna 2011 v 10:38 | K
Diskuze by Asheen

Nie je diskusia ako diskusia a opäť raz je to na vás. Viete, nie, že by nebola inšpirácia, ale snažíme sa priniesť niečo, čo by vás nadchlo a potešilo. Preto, teraz, keď mám trocha času a na layoutoch sa nedá pracovať stále, chcela by som vedieť, čo z malej grafiky by ste tu uvítali.
Viac bannerov, wallpaperov, animácií? Textúr, png, stampov, čoho?

Porozmýšľajte, či potrebujete niečo na propagáciu fandomu, svojej osobnosti, niečo čo by vám jednoducho urobilo radosť, niečo čo by sa dalo zapracovať do signatúry alebo avataru, či známky a podeľte sa o tento nápad. No a ja uvidím, čo by sa s tým dalo robiť ;-) Pozor! Prosím, nepíšte si o layouty, objednávky uzatvorené až na dve špeciálne výnimky. Ďakujem. A teším sa, čo vymyslíte :) Buďte inovatívny!

P.S.: Okrem iného môžem prijať aj pár animácií na želanie, konečne som našla vhodný server na sťahovanie videí z YouTube (ak, tak vyberajte len kvalitné HQ a HD videá, nerozpixelované ako diablova duša - najvhodnejšie sú official videá, dokumenty, short filmy a trailery).
Podpis K


PoloDiskuze - představte nám svůj blog

27. prosince 2010 v 20:23 | Ash
diskuze by Ash
Tak mě napadlo, že je jistě spousta blogů, o kterých se neví a o kterých by se vědět mělo. A proto - napište o svém blogu a představte ho. Sdělte světu proč právě Váš blog je ten nejlepší. Pochlubte se úspěchy!
Podělte se s námi o Vaše projekty, pište o tom, co zrovna děláte a hlavně - pokuste se přilákat na Váš úžasný blog co nejvíce návštěvníků.
A jedna výjimka - sem můžete - zcela vyjimečně - psát i reklamy, protože to se sem řadí také. Jen zapřemýšlejte, jak Vás to bude prezentovat.


Zaručuji, že se podívám na každý blog, který svůj majitel konstruktivně představí.
A proto, milí a zlatí, napište nám o svém blogu a o svojí práci. Vždyť stojí za to!
Asheen, stará zlá čarodějnice.

Diskuze: Jaké grafické udělátko si nejvíce přejete na Vánoce?

24. prosince 2010 v 9:00 | Ash
Nový tablet, licence na grafický program, nebo snad dokonce nový počítač? Nový foťák nebo myšku? Klávesnici nebo snad chladící podložku? Nastává doba, kdy o všechny tyto "serepetičky" můžete poprosit Ježíška. A jak jste na tom Vy? Je něco, po čem opravdu toužíte? Dostali jste někdy takovýto grafický dáreček?

Pro inspiraci, zde je pár odkazů, nad kterými můžete slintat blahem:

Samozřejmě, obchodů s elektronikou existují mraky. Máte-li svého favorita (či miláčka) nebojte se jím pochlubit.

A co byste chtěli od Ježicha vy?
Asheen, stará zlá čarodějnice.

Diskusia: Čo vy a antický svet?

22. prosince 2010 v 8:50 | K
Augustus "Gusto" zvaný

Na začiatok, čo ma k tejto značne zvláštnej téme vedie? Ako dobre viete, študujem dejiny umenia a aj napriek tomu, že o mnohých týchto veciach som už počula, neprestávajú ma napríklad Rimania stále prekvapovať. no a navyše sme sa so spolužiačkou pohádali - ona totiž preferuje dnešnú techniku, ja zasa studnicu vedomostí.

Vedeli ste napríklad, že v Ríme stáli najväčšie verejné záchody s vyhrievanými doskami, či kúpele veľké ako dve katedrály? Vedeli ste, že mali chrámy vysoké päť poschodí, torpéda, tanky, taxameter, či tlakovú pumpu? Že vedeli vyrobiť prírodné farby, ktoré pretrvali veky a poznali najväčšie ložiská mramoru a vznešených stavebných materiálov?

Takže dnes od vás chcem, aby ste sa s nami podelili o váš názor na to, či bolo lepšie za antiky - keď sa na umenie kládol dôraz (a bolo váženým oborom), rovnako ako na duševný rozvoj, vedomosti, poriadok a dokonalosť človeka ako bytosti; či je lepšie dnes, keď sa na tieto vlastnosti trocha zabúda, keď mramor a pigmenty zanikajú a na umenie tu máme umelé hmoty a počítače (a považuje sa za niečo avantgardné a "špeciálne"), dnes, keď máme elektrinu a internet?
Podpis K


 
 

Reklama