i-design

Aby se krásně spalo...musíte mít krásnou postel.

19. června 2011 v 17:09 | Leesh
Známe to všichni, příjdeme večer unavení ze školy, práce nebo nějakém zájmovém kroužku a po dlouhém náročném dni chcete jediné - zalehnout do postele a spát. A taky všichni máme dny, kdy se potřebujeme vyspat, ale ne a ne usnout. Existují vrzavé, nepohodlné, takové ze kterých se při vstávání zatočí hlava, ale i pohodlné, různých velikostí, tvarů a stylů. Tak jo, vrhněme se do světa dřevených konstrukcí a polštářkového ráje.

Kam s dárky aneb i-designové drobnůstky.

24. prosince 2010 v 12:00 | Leesh
avatar do rubriky o interiérovém designu
A máme štědrý den. Každému to utíká jinak, ale jedno je jisté - už za pár hodin dostaneme svoje dárečky a oslavíme ty Vánoce každý dle své vůle. Někdo dostane knížky, nebo oblečení, šminky, elektroniku, nebo spoustu malých drobností. Na výzvu jedné z čtenářek layforu jsem tak připravila krátký článek o tom, jak tyhlety nově nabyté věci vkusně umístit, uložit, schovat nebo vystavit na obdiv. Upozorňuji, že tento článek by si neměli číst ti rodiče, kteří trvají na úžasném pořádku, aby netrvali na takovémhle uklízení po celý nový rok. He. Pojala jsem to dost volně, dost subjektivně, no což. Perex a dem na to.

Není koláž jako koláž. A další vychytávky..

20. prosince 2010 v 20:22 | Leesh
xmass i-design
K napsání tohoto článku mě inspirovaly dvě věci. Jednak prázdné zející místo na mé zdi, zadruhé fanvideo k písničce Hey Soul Sister od skupiny Train (najdete jej pod perexem). Vracím se tím třeba i k tématu koláží, které bylo letos dost zmiňováno. Ovšem není koláž jako koláž, (nechme ty počítačové být a posuňme se k velkoplošným kolážím z fotek a různých výstřižků), takovouhle koláží můžete vyzdobit část své zdi, nebo alespoň nástěnku. A pak taky přidávám další malé tipy na nějaké to levné, ale pěkné doplnění interiéru vašeho pokoje.

Vánoce ve vašem pokoji, interier design.

11. prosince 2010 v 11:16 | Leesh
xmass i-design
Ano, Vánoce Vánoce přicházejí, a s tím se objevuje tendence vyzdobit si pokoje či domy ve Vánočním stylu. Často se to ale zvrhne do úplného nevkusu, který zruinuje útulnost a příjemný pocit. Máte nutkání zdobit i vy? Tak to si přečtěte, co a jak na to. Připomínám, že se jedná o pokojík, ne o obývák. A ještě, je to můj, subjektivní názor, doplněný o názory profesionálních interiérových designerů. A nakonec výzva : napište do komentářů, na jaké téma byste chtěli další díl i-designu? Těšíme se na vaše odezvy :) Pokračování pod perexem.

Tentokrát na téma: ,,židle"

9. prosince 2010 v 7:00 | Becky
by Leesh, layfor.blog.cz
Takže, ano tentokrát vám něco řekne Becky a bude to o židlích. A taky polštářcích. No víte, četla jsem jednu strašně chytrou knížku, tak vás teď budu poučovat, hahah.

Takže se pohodlně usaďte do svých jistě nepohodlných židlí a já vám ukážu jak si vybrat tu pohodlnou :P - ale ne moc, nechci mít na vědomí to, že usnete, sesunete se ze židle a někde se o něco praštíte (ne že by to třeba některým neprospělo...) 

I´ve got pockets full of dreams, babe I´m from New York...

12. listopadu 2010 v 22:29 | Leesh
avatar do rubriky o interiérovém designu
Po delší době se opět podíváme na to, jak vyřešit vaši pokojovou krizi. Jelikož mě jedna holka mile poprosila, udělala jsem tento článek více méně k jejím požadavkům, a vyšlo mi z toho něco takového. Předem proto upozorňuju že se to valné většině nemusí líbit a tak. Na přání to bude New York, zase trochu jinak. Je to zaměřeno na téma "velkoměsto", je to modernistické, barevné, osobité. Hlavní barvy budou odstíny modré, černé a bílé, samozřejmě podle vkusu můžete zaměnit za svoje oblíbené barvy, sladit to podle sebe. Vybavení vám opět poskytne IKEA, něco si třeba taky vyrobíte sami.

Jinak se omlouvám, že jsem tak neaktivní, snad to teď bude lepší. Tenhle článek už mám dávno, a není moc dlouhý a rozsáhlý, ale snad inspiruje a bude alespoň pro někoho zajímavý.

Kdo má odvahu na retro?

29. srpna 2010 v 20:35 | Leesh
avatar do rubriky o interiérovém designu
Retro a Vintage jsou na blogu (a nejen blogu) poslední dobou dost populární. Má ale někdo odvahu zařídit si v tomto stylu pokoj? Jestli tu někdo takový je, mám tu pro něj krátký, inspirační článek. Ohledně retra nejsem zas taková odbornice, ale snad to někoho nakopne nebo se to alespoň bude líbit. Prosím vás, komentujte, protože my jinak nevíme, co si o tom myslíte a jak se máme či nemáme zlepšovat, takže chci vidět objektivní komentáře :) Máte-li zájem diskutovat o interiérech nebo si nechat osobně poradit, layfor je tu pro vás. Konkrétně k tomuto tématu se ptejte do komentářů, pokusím se vám co nejlépe poradit, ohledně cen, realizace a podobně.

avatar by Leesh, layfor.blog.cz
Začnu trochu jinak, z celkového pohledu, ze kterého bude všechno ostatní vycházet. Retro se vyznačuje "obnovením" starých kusů nábytku. Kroucené, zvláštní, sladěné barvy, puntíkované a pruhované jednoduché, nepřeplácané a přitom dekorativní. Dá se kombinovat s moderním elegantním nábytkem a vypadá to skvěle. Tmavé i světlé stěny s pruhovou aplikací vyzní tématicky. Stejně tak lze použít světlý i tmavý nábytek (nikdy ne spolu!) a všechno by mělo tvořit dojem idylky jako vystřižené z jiné doby. Nejlepší je největší stěnu vymalovat tmavě (nebo vymalovat tmavě všechny, vyhněte se černé) a do této barvy slaďte bytové doplňky a tmavost dřeva (světlé stěny - tmavší nábytek a naopak) s kontrasty to ale nepřežeňte. Můžete použít pruhované koberce a moderní lampové osvětlení. V e-obchodech speciálně zaměřených na retro a vintage najdete spoustu nábytku a bytových doplňků, takže můžete využít širokou škálu.

Staré, ale krásné dekorace a doplňky.

26. srpna 2010 v 16:20 | Strangeb
by Leesh, layfor.blog.cz
Tentokrát vám sem nedám návrh na vybavení celého pokoje, ale jen pár doplňků a dekorací, které si mužete udělat sami a nebo obstarat téměř zadarmo.

Strašně rád dělám něco vlastnoručně, proto chodím už asi od 4-5 let na výtvarku, hrával v dramatickém kroužku a cvičil na akordeon. S pubertou jsem trochu zlenivěl a pracuju spíše jen u počítače s PS, ale i tak se zde dá dělat, jak víte, mnoho kreativních věcí. (Já si například vymýšlím interiér svého pokoje.)
Hodně se vyžívám ve starých věcech a tak není divu, že všechny mé nápady souvysejí se starožitnostmi a s jinýmy předměty, které (u mně) navozujíci klidnou atmosféru.

Odpočinek v orientu.

26. srpna 2010 v 16:10 | Leesh
avatar do rubriky o interiérovém designu
V dalším díle našeho inspiračního seriálu jsem se nechala ovlivnit orientem. Všechny teplé odstíny zlaté, oranžové, červené, fialové a růžové. Takovýhle pokojík vás přímo nabádá k odpočinku a snění. Tato "proměna" je sice finančně náročnější, ale dá se i vyřešit velice levně, pokud použijete své zlaté české ručičky a zapojíte rodinu.

Máte-li zájem diskutovat o interiérech nebo si nechat osobně poradit, layfor je tu pro vás. Konkrétně k tomuto tématu se ptejte do komentářů, pokusím se vám co nejlépe poradit, ohledně cen, realizace a podobně.

Začneme zase od podlahy a zdí. Ideální podlaha je dřevěná, nebo linoleum s dřevěným vzorkem. Pro orientální styl jsou nejvhodnější tkané, prošívané koberce s vzory, nebo kulaté koberečky s vysokými vlasci. Vymalovat místnost tohoto stylu bude velmi zajímavé. Co takhle vymalovat zdi nějakou pestrou, orientální barvou (pozor, ne křiklavou) a na jednu, dvě zdi udělat tmavě šedý pruh? Na něj se pak dají pověsit obrázky nebo wall decor a vypadá to velice zajímavě. Každopádně, s bílými nebo hodně světlými zdmi pravé atmosféry nedocílíte.

Knou hau poprvé, interiérový design od Penguin

26. srpna 2010 v 11:21
by Leesh, layfor.blog.cz
Máme tu první "redaktorku", která se toho ujmula opravdu s vervou a všem nám dokázala, že umí bydlet s grácií!

Chcete se zapojit také? 

Nápad Penguin (cakacaka.blog.cz) čti pod perexem.

 
 

Reklama