Systémové zprávy

Leesh se loučí.

6. října 2011 v 20:04
Ehm, tolik k výstižnému titulku.
Myslím, že to už nějak vyplynulo, ale nemám na to - prostě se vytratit a konec, bez rozloučení, není můj styl. Ale přiznám se, že už chci tuhletu část mít z krku.

Takže abych tak nějak zrekapitulovala, byla jsem součástí layforu rok a půl. Bylo to pro mě fakt přínosné, užila jsem si trochu té "blogové popularity", poznala skvělé lidi, dala prostor své kreativitě, ale pomohlo mi to i dostat se přes dobu, kdy jsem nevěděla přesně co vlastně chci. Jestli jsem ale před rokem psala že nemám na grafiku čas, teď to platí dvojnásob, a lepší už to nebude. Layfor mi dal hodně, ale já si svoje priority už seřadila. Samozřejmě byly i stinné stránky a já mám (mimo jiné) plné zuby těch, kteří se umí jen přiživovat na jiných. Proto oznamuju, že na celém blog.cz nemám blog a ani mít s velkou pravděpodobností už nebudu, takže se vzdávám zodpovědnosti za jakýkoli sebehloupý blogísek podepsaný Leesh či Aleesha. S grafikou celkově končím, až na nějaké projekty ke škole a podobně nemám chuť ani čas, prostě mě to - laicky řečeno - už nebaví.

Děkuju layforu, respektive jeho adminům, obzvláště Asheen (která mi tuhle přiležitost dala) a všem návštěvníkům (pro které mě bavilo dělat tohle všechno)! Přeju Vám všem krásný podzim a začínajícím grafikům, aby se jim dařilo. Já to dotáhla až sem, tak proč by ne někdo jiný? :) V archivu mé práce zůstanou, ale v panelu adminů už mě nenajdete. Takže znovu děkuju a au revoir.

LAYFORawards na layforu

26. června 2011 v 14:05 | LAYFORteam

O LAYFOR awards

Myslíme si, že dobré blogy si zaslouží vyšší návštěvnost. A právě proto jsme založili LAYFORawards, abychom ocenili ty, kteří jsou originální a mají talent. Talent na cokoli, co uveřejňují na svém blogu. Mrzí nás, že spousta vynikajících blogů zůstává opomenuta jen díky tomu, že nemají ostré lokty nebo se jim jednoduše nedaří přilákat návštěvníky. A tak jsme se do toho vložili.

Nominace a udělená ocenění

Nominujte svůj nebo cizí blog a pomozte mu s propagací. Napište, kdo si podle Vás ocenění skutečně zaslouží, oddělte zrno od plev a pomozte nám najít skutečně kvalitní bloggery. A je úplně jedno, jestli je Váš blog o koních nebo o STAR TREKu. Ceníme si originality a schopnosti zaujmout. Myslíte, že na to máte?

Upozornění na projekty

17. června 2011 v 15:00 | Asheen
Protože jsem si všimla, že náš layforácký email zeje prázdnotou, chci Vás upozornit, že naše Dýchánky s grafikou jsou i nadále v provozu, stejně jako I-design. Do obojího můžete posílat svoje výtvory, které zde uveřejníce, samozřejmě s odkazem na Vás i na Váš blog.

Interier design
Dýchánky s grafikou

Piště s námi layfor :) Vše potřebné s Dýchánkům se dozvíte ZDE, o Interiér designu TADY.
Asheen

Pár změn a rekonstrukce

15. června 2011 v 23:22 | Asheen
Zdravím všechny. Jak jste si asi všimli, layfor se oblékl do nového. Zároveň také proběhlo několik změn v organizaci a vůbec ve struktuře stránek. Omlouvám se, že jsem na blog neměla tolik času, kolik bych si bývala byla přála, ale maturita není zrovna něco, co byste si právě užívali. Také jsem měla plné ruce práce s přijímacími zkouškami na vysokou, prozradím jen, že ústní část maturity jsem zvládla ze všeho na výbornou a pokud mi v pondělí z nějakého důvodu nesdělí, že jsem neuspěla u písemné části státních maturit, díváte se na budoucí vysokoškolačku.

Zpátky k blogu; neskutečně dlouho se protahující typografická soutěž bude konečně vyhodnocena. Měla bych to stihnout během zítřka. Také budu muset dopsat několik administrativních článků a co je důležité, rozjet nový projekt, který připravujeme už několik týdnů.

Co je tedy nového?

Layfor má nové logo.

blog má RSS feed (co je to?) Můžete tedy dostávat novinky přímo na svůj email. Tato služba bohužel nefunguje v Google Chrome. Nevím, kolik z Vás tuto možnost využije, nicméně tady je :) Možná se to bude hodit při pořádání soutěží.

Proběhla grafická úprava rozcestníků. Jak jste si asi všimli, poslední dobou nebyly právě v nejlepším stavu. Snažila jsem se jim dát alespoň nějaký tvar a formu po konzultaci s obětavými adminy.

V nejbližších dnech udělá K revizi nabídky layoutů. Jelikož systém zakládání nových blogů pro layouty se příliš neosvědčil, uvažuji o budoucna o stahování layoutů přímo jako packů. Zatím dojde k přetřízení a úpravě rozcestníků u layoutů.

Většina z informačních článků prošla poměrně výraznými úpravami. Některé články byly zcela vymázány.

Zpřehlednili jsme stránku. Na hlavní straně nyní naleznete všechny naše projekty. Jelikož se nám za poslední rok dost rozmnožily, nemohli jsme je - chudáčky - nechat odstrkované v nepřehledných rubrikách.

Admini dostali více osobního prostoru u svých profilů v menu, velké profily v článcích prošly revizí. Nyní můžete sledovat, co čteme, na co se díváme, co sledujeme nebo co nás zaujalo. K našim zájmům Vám poskytujeme i náležité odkazy, abyste si mohli vyhledat, o co se jedná a případně se danou věcí začít zabývat také.

Naše top affs výrazně snížilo stavy. Většina stránek je zrušena nebo neaktivní, další jednoduše přestali uvádět naši ikonku, aniž by se nám obtěžovali dát vědět nebo navštěvovali naši stránku. V případě znovuobnovení některých bývalých affs je do top affs přidáme.

A konečně, uvádíme do života nový projekt, a sice LAYFORawards, který se dá do pohybu nejspíše již zítra.
Jak vidíte, layfor prodělal poměrně dost změn. Revitalizace a aktualizace byla životně nutná, ale teď jsme připraveni vrhnout se všichni (po maturitě, soutěžích, koncertech, zájezdech, přijmačkách, zkouškách a uzavírání známek) znovu do víru práce.

Ještě jedna malá poznámka k layoutu - minimalismus mě zase opustil. Zamávala jsem mu a pokusila se o něco barevného a letního. S layoutem jsem spokojená, tudíž další sprosté básničky nejsou třeba ;) :D

AsheenSimplicitas

10. dubna 2011 v 19:08 | Strangeb
Takže nastal ten pravý čas Vám oznámit, že jsem si s jednou mojí kamarádkou založil společný blog. Jo, asi jsem se zbláznil, protože naprosto poslední dobou nestíhám a nepřidávám nic ani na layfor, ani na strange. Ale zas až tak moc času by mě zabírat neměl. Když to tam celé zkouknete zjistíte, že je to o filmech, knihách atd..., takže vždy, když přečtu nějakou knihu, tak ji tam jednoduše jen okomentuju a to samé s filmem (nebo tam jen přetáhnu čtenářský deník, co jsem si napsal do školy). Poslední dobou mi zabírá nejvíce času čtení a narozdíl od počítače to rodiče schvalujou, i když by byli radši, kdybych se učil... No však se mi to jednou vymstí... :-D

Malé oznámení

17. března 2011 v 19:33 | Ash
Zdravím všechny grafiky!

Do naší soutěže Typografie se zatím přihlásilo čtrnáct (!!!) lidí, přihlásit se můžete samozřejmě až do středy 23.3. Budeme rádi, když se zapojíte i vy!

V případě, že počet účastníků přesáhne dvacítku, bude oceněno neobvykle 6 lidí - a to takto:

1. místo: 30 dní propagace, diplom, větší graf. ocenění,
2. místo: 25 dní propagace, diplom, větší graf. ocenění
3. místo: 20 dní propagace, diplom, větší graf. ocenění
4. místo: 15 dní propagace, diplom, malá cenka
5. místo: 10 dní propagace, diplom, malá cenka
6. místo: 5 dní propagace, diplom, malá cenka

Co z toho plyne pro Vás? Čím více lidí se přihlásí, tím větší je Vaše šance dosáhnout ocenění - zaprvé bude více míst (více "cen"), zadruhé, pokud budete na prvních třech místech, můžete si všimnout, že propagace bude po delší dobu, než jste zvyklí nyní.

Máte chuť? Máte čas? Máte invenci? ....a máte na to?

layforTEAM a zakladatelka soutěže, Ash

Graphic talent competition vyhlášení

16. března 2011 v 17:07 | Strangeb
Konečně tu máme konec této soutěže. Nejdřív jsem chtěl informovat lidi na tomto blogu o celkovém průběhu, ale rozmyslel sjem si to. Pokud máte zájem vidět výtvory ze všech kol, tak je tam všechny najdete.
Do posledního kola se nám probojovaly Freezy, Kvakva a Dragell a za úkol měli udělat tématický layout.
Vyhodnocení i s oceněním naleznete pod perexem.

The Planet is doomed.

3. ledna 2011 v 13:05 | K
Nuž, načali sme prvý oficiálny týždeň nového roku 2011 a preto by som vás rada oboznámila s niekoľkými organizačnými zmenami, týkajúcimi sa mojej osoby.

Niektorí si dávate predsavzatia, ja som si ho tento rok dala tiež - aspoň v grafickej oblasti. Nepribúdalo tu mnoho layoutov a ak, boli jednoduché a schematické. V tomto roku sa chcem miesto kvantity zamerať na kvalitu, nie, že by mi doteraz na práci nezáležalo, ale našla som konečne tú správnu koncentráciu. A preto - layouty budú menej často no o to kvalitnejšie sa ich pokúsim robiť. Už tri dni pracujem na novinke, ktorá by mala pribudnúť do konca týždňa.
K Mar(t)k

Okrem toho sa vo väčšine prác začnete stretávať s mojou oficiálnou značkou (ovšem bez vodotlače), ako s opatrením proti krádežiam. Ak ju niekto zneužije, nech si ma neželá, a to myslím smrteľne vážne. Tentokrát budem krvilačná. Podpis do článkov, tu na Layfore, ostáva nezmenený.

Rovnako sa s kolegami budeme snažiť vymyslieť čo najviac nových projektov. Avantgarde Collection neuzatváram, no veci budú pribúdať podľa nálady, sporadickejšie. Malá grafika by mala existovať v podobných intervaloch ako doteraz, záleží na čase a levele náročnosti semestra - po skúškach budúci týždeň som však doma do februára a popri iných veciach by som chcela prednastaviť niekoľko článkov, nebudem ale sľubovať vopred.
Objednávky na mňa sú stále uzatvorené! Postupne dokončujem iba jedinú, pre Mushu, s ktorou je priam radosť o podobných veciach rokovať.
Tak vidím, že je to asi všetko, dotazy prosím smerujte na môj blog Dear Mr. Elliot alebo na e-mail katarina.tanczosova@gmail.com, ktorý je tu pre vás 24/7, bezočivé a nezodpovedné správy mažem.

Ďakujem za pozornosť, Vaša
Podpis K

mini oznámeníčko

28. prosince 2010 v 4:00 | Becky
A to je vše co jsem chtěla říct :D

Becky otevírá objednávky.. coto?

25. prosince 2010 v 21:53 | Becky
Můj email je anicka.hernikova@seznam.cz (aby jste to nemuseli opisovat z obrázku :)) -nadcházející dva týdny, bych měla mít času dost :)


P.S.: koukněte se jak nám dopadla naše DIY soutěž


 
 

Reklama