Systémové zprávy

Leesh se loučí.

6. října 2011 v 20:04
Ehm, tolik k výstižnému titulku.

Myslím, že to už nějak vyplynulo, ale nemám na to - prostě se vytratit a konec, bez rozloučení, není můj styl. Ale přiznám se, že už chci tuhletu část mít z krku.

Takže abych tak nějak zrekapitulovala, byla jsem součástí layforu rok a půl. Bylo to pro mě fakt přínosné, užila jsem si trochu té "blogové popularity", poznala skvělé lidi, dala prostor své kreativitě, ale pomohlo mi to i dostat se přes dobu, kdy jsem nevěděla přesně co vlastně chci. Jestli jsem ale před rokem psala že nemám na grafiku čas, teď to platí dvojnásob, a lepší už to nebude. Layfor mi dal hodně, ale já si svoje priority už seřadila. Samozřejmě byly i stinné stránky a já mám (mimo jiné) plné zuby těch, kteří se umí jen přiživovat na jiných. Proto oznamuju, že na celém blog.cz nemám blog a ani mít s velkou pravděpodobností už nebudu, takže se vzdávám zodpovědnosti za jakýkoli sebehloupý blogísek podepsaný Leesh či Aleesha. S grafikou celkově končím, až na nějaké projekty ke škole a podobně nemám chuť ani čas, prostě mě to - laicky řečeno - už nebaví.

Děkuju layforu, respektive jeho adminům, obzvláště Asheen (která mi tuhle přiležitost dala) a všem návštěvníkům (pro které mě bavilo dělat tohle všechno)! Přeju Vám všem krásný podzim a začínajícím grafikům, aby se jim dařilo. Já to dotáhla až sem, tak proč by ne někdo jiný? :) V archivu mé práce zůstanou, ale v panelu adminů už mě nenajdete. Takže znovu děkuju a au revoir.

Dobré sváteční ráno!

24. prosince 2010 v 6:00 | layforTEAM

Dobré sváteční ráno všem čtenářům! Pro ty, kteří jsou již tak časně na nohou (mimochodem, článek je přednadstaven - Ash a asi všichni ostatní SPÍ :D), ale i pro všechny ostatní představuji program na dnešní Štědrý den :).

Naleznete ho v menu, hned pod novinkami. Každou hodinu se uveřejní jeden článek, a měly by fungovat i odkazy (samozřejmě, až se přednadstavené články uveřejní), takže se můžete kdykoli vracet k článku, který Vás zaujal.

Každý z nás si pro Vás také připravil pár dárečků a jeden větší dárek pod vánoční strom - nadílku naleznete na layforu přesně v šest hodin večer.

Layfor team doufá, že Vám Vánoční den zpříjemníme a že se sem třeba kouknete i večer, protože články plánujeme každou hodinu až do půlnoci.

Mějte hezké svátky!
Ash a celý layfor TEAM

Advent na LAYFORu, aneb zapalujeme poslední sirku

19. prosince 2010 v 11:45 | K
advent by Asheen
Tak jo miláčci, nadišla nám zlatá nedeľa a je čas na poslednú várku adventných darčekov od Layforu.

V priebehu vianočného týždňa sa potom môžete tešiť na špeciály, na kopu článkov, grafiky a diskusií. Dnes si ale zapálime poslednú sviečku a budeme sa tešiť na Štedrý večer a sviatky strávené v kruhu rodiny. U nás už to neodolateľne rozvoniava a nebyť faktu, že nás mamka mláti po rukách, naša kondička by bola opäť o niečo horšia. Ale stále neviem čo dať pod stromček otcovi. Ja už som svoje darčeky dostala. Koncert a pár zvládnutých skúšok (na ostatné výsledky čakám).

No a pod perexom aj dnes pár zaujímavostí o Vianociach a sľúbená nádielka :)

Advent na LAYFORu, aneb zapalujeme třetí sirku

12. prosince 2010 v 11:21 | Asheen

Hurá, je tu stříbrná neděle! i dnes pro Vás máme adventní nadílku.

Vánoční přípravu jsem završila a mám koupené všechny dárky. Ovšem musím se přiznat, že v naší rodině, která se skládá ze třech ženských (mě, mamky a sestry) jsme ještě nezačaly péct cukroví. Je to moc vělký problém? :D

Pod perexem naleznete dnešní nadílku a nějaké info :)

Advent na LAYFORu, aneb zapalujeme druhou sirku

5. prosince 2010 v 10:11 | Asheen + team
Další týden se nám nachýlil, je tu druhá adventní neděle, zvaná bronzová.
dnes Vás čekají dárky a kdyby Vám to nestačilo,podívejte se, co jste dostali minule.Tak co, už máte koupené a zabalené dárky? Ne? Já taky ne. Hm :D.
No nic, zapaluji další sirku, je 5.12. 2010, Vánoce tu jsou za tři týdny a kousek :P.
Pod perexem najdete nadílku, která Vás - doufejme - potěší.Sraz grafofilů v Brně 16.října 2010 INFO

7. srpna 2010 v 13:55 | Asheen
Vítejte, grafici a ostatní, které grafické počiny zajímají!

16. listopadu to budou dva roky od chvíle, kdy byl založen náš blog a proto (avšak nikoli jen proto) jsem se rozhodla uspořádat sraz grafofilů.

KDY: sobota, 16. 10 (tj říjen!). 2010

Později nemůžeme kvůli vybrané výstavě.

KDE: BRNO

Sraz účastníků je v 11:30  před nádražní budovou u hlavního vchodu (v případě nepřízně počasí ve vestibulu nádražní budovy)

CO SE BUDE DÍT: výstava grafického designu, návštěva čajovny

Zahájíme srazem, cestou se můžeme stavit v McDonaldu na oběd (ti, kteří cestují z větší dálky)

NÁVŠTĚVA GALERIE:

Jelikož jsme všichni, kdo se tam slezeme, nějakým způsobem zapleteni do grafického designu, myslím, že pro nás bude nejpříhodnější výstavou Soutěžní přehlídka Bienále Brno 2010 - Plakát, firemní, informační a reklamní grafika (Odkaz na web) v Moravské galerii v  Brně.

"Letošní mezinárodní přehlídka Bienále Brno 2010 představí současné práce designérů z celého světa z oblasti plakátu, firemní, informační a reklamní grafiky vytvořené za poslední 4 roky. Přináší přes 600 exponátů od 181 autorů z 32 zemí. Nejpočetnější kolekce tvoří exponáty autorů z České republiky, Japonska a Švýcarska."

Cena vstupného do každé ze tří budov, kde se vystavuje, je na osobu (pokud vezmeme skupinové) 25 kč, což mi připadá jako naprosto libozvučná cena.

A co bude například k vidění?


Michel Bouvet, Francie

Michel Bouvet, Francie
čti dál pod perexem

Pomozte lidem zasaženým zemětřesením na Haiti

19. ledna 2010 v 20:12 | Asheen
Možná se to sem nehodí. Možná mě za to zlynčujete a vydefenestrujete z okna. Ale faktem je, že jestliže sem chodí kolem 700 lidí denně, je mou povinností to zkusit.

Určitě jste slyšeli o zemětřesení na Haiti , v jeho důsledku zahynulo mnoho lidí. Ti, kteří přežili, jsou nyní závislí na podpoře, které se jim dostane od jiných států, vlád, nebo obyčejných lidí.

Následující řádky jsou z webu evropa2.cz:

Tisíce lidí zahynuly, další tisícovky jsou zraněné nebo zpřišly o domov a ztráty na majetu i životech zdaleka nejsou konečné. Jestli můžete, pošlete dárcovskou sms v podobě "DMS SOSHAITI" na telefonní číslo 87777.

Cena DMS je 30 Kč, na pomoc obětem zemětřesení bude připsáno 27 Kč. Více informací najdete tady.

Můžete také přispět na konto sbírky SOS Haiti 40954095/0300 Člověka v tísni.

Myslím si, že třicet korun pro některé z vás asi není málo, ale vy, kteří můžete, prosím pošlete alespoň sms. Sice vám za to nikdo nezulíbá nohy, ale třeba se někomu, jako jste vy, díky těm vašim pitomým třiceti korunám podaří přežít.

Dodávám, že by se nemělo jednat o žádný podfuk. Prohledala jsem web o všech podvodnících, co se na tomto snaží vydělat, ale tento odkaz mezi nimi nebyl.

Děkuji všem, kteří pomohou.

P.S: Jestli si tohle zkusí někdo zparodovat, měl by se nad sebou celkem důrazně zamyslet.

Asheen

EDIT: Pokud jste ze Slovenska a chcete také pomoci, odešlete zprávu ve tvaru DMS SOSHAITI na číslo 877. Cena jedné takové DMS je 1 euro.

Udělejte něco jinak. Staňte se zedníkem a postavte zeď do vitríny.

16. prosince 2009 v 13:04 | Asheen a Aný
Včera večer jsme s Aný zosnovali takový nápadíček.

Pod heslem "Udělejte něco jinak. Staňte se zedníkem a postavte zeď do vitríny." myslíme takový menší, dlouhodobější projekt.

perex.
 
 

Reklama